Free home delivery from 69€
You're only missing
69 €| Total items | 0,00 € |
|---|---|
| Delivery | Calculated in the next step |
| Total | 0,00 €* |
Log in to access your wishlist
| Screen | 10" high-resolution IPS touchscreen |
|---|---|
| Internal memory | 32Gb |
| External memory | Micro SD card up to 32 GB (not included), USB |
| Alimentation | Sector (EU and UK) |
| Compatibility | iOS / Android |
| Auflösung | 1280 x 800 |
| Photo display | Yes (Jpeg and png formats) |
| Video display | Yes (MP4, 3GP) |
| Transition effects | Yes |
| Calendar | Yes |
| Clock | Yes |
| Dimensions | 25,5 x 17,4 x 1,8 cm |
| Weight | 520g |
| Content | 1 photo frame, 1 power supply, 1 user manual |
| Wi-Fi | Yes |
| Weather | Yes |
| On/off programmable | Yes |
| Motion sensor | Yes |
Connected Digital Photo Frame Realiview APF1000WIFIGL
10'' Screen | Frameo App | Built-in memory 32Gb
Connected Digital Photo Frame Realiview APF1000WIFIGL
10'' Screen | Frameo App | Built-in memory 32Gb
Your memories, at the heart of your home.
Rediscover the joy of sharing your most precious moments with the AgfaPhoto Realiview APF1000WIFIGL connected digital photo frame.
Its 10’’ HD glass touchscreen brings your photos and videos to life with stunning clarity, letting you relive every emotion as if it were the very first time.
With the FRAMEO app (compatible with iOS and Android), your loved ones can send memories in just seconds, from anywhere in the world.
With 32 GB of built-in memory, a refined design available in black or white, and smart functions (weather, clock, automatic rotation, motion sensor), it becomes a true showcase for your most beautiful moments, right at the heart of your home.


![]()
Realiview APF1000WIFIGL: The Ideal Connected Frame!
Discover AgfaPhoto's innovation with its connected photo frame. Instantly share your memories with your loved ones and relive your best moments in a flash!